В цьому році я придбав собі дві нові книжки і почав вивчати ферментацію. Я почав читати про те, як і які бактерії впливають на життєвий процес продуктів. Мій світ в черговий раз змінився. Раніше плівка, що утворилася на вчорашньому чаї, була для мене просто чимось в’язким і неприємним. Тепер я розумію, що плівочка на моєму чаю – це бактерії, які почали взаємодіяти з киснем. Чай почав якось змінюватися.
Зараз я дивлюся на консервацію і на те, як працюють дріжджі по-іншому. До цвілі я теж змінив своє ставлення. Одним словом, я почав дружити з бактеріями.
Імбирний ель – це якраз результат дружби з бактеріями. Це – безалкогольний напій. Алкоголю в ньому приблизно стільки ж, скільки і в кефірі. Проте, в результаті невеликого бродіння у ньому з’являються легкі бульбашки. Це дуже цікаво. Імбирний смак ви зможете регулювати самі, додаючи різну кількість кореня імбиру. Виходить солодкий напій з приємною імбирною гостротою. А готується він, як завжди, дуже просто.
Інгредієнти40 г кореня імбиру (10 см), для дуже легкого імбирного аромату і смаку. Якщо хочете, щоб вийшов більш інтенсивний смак і аромат - візьміть 120 г (30 см) імбиру
1,5 ст. л. цукру
2 лимона
4 л води
Імбирний ель: Покроковий рецептКрок 1
У великій каструлі кип'ятимо 2 літри води. Імбир очищаємо, натираємо на тертці і кидаємо в киплячу воду. Зменшуємо вогонь і варимо на повільному вогні 30 хвилин.
Крок 2
Проціджуємо напій через дрібне сито (імбир не викидаємо). Додаємо цукор і добре перемішуємо, щоб цукор повністю розчинився.
Крок 3
Вичавлюємо сік 2 лимонів, додаємо 2 літри холодної води і імбир, який ми до цього залишили на ситі.
Крок 4
Переливаємо в банку і залишаємо бродити протягом 24 годин. Часто помішувати. Якщо через 24 години бульбашки не з’явилися, додаємо кілька слайсів сирого імбиру, перемішуємо і залишаємо на 1-2 доби, поки в напої не з'являться бульбашки.
Крок 5
Читайте також: Легкий, освіжаючий і оригінальний болгарський суп "Таратор"Розливаємо в пляшки, які можна герметично запакувати. І залишаємо бродити в теплому місці 1-2 дні, в залежності від температури. Потім охолоджуємо пляшки.
Готувати - це просто!