лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно

Відроджуючи українські смаки: залізний борщ від Євгена Клопотенка

Ви знаєте, як я люблю розповідати вам про автентичні українські рецепти та дивувати новими-старими цікавими стравами. Сьогодні саме той випадок – будемо готувати залізний борщ. Тут інтригує все: і назва, і інгредієнти, бо якщо ви подумали, що мова зараз піде про буряк та капусту, то зовсім ні. Залізний борщ – це традиційна стародавня страва бойківської кухні, територіально – це гірські райони Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей. Рецепт передається з покоління в покоління вже сотню років, хоч натепер страву можна зустріти на столах вже не так часто, як то було раніше. Найнеочікуванішим інгредієнтом залізного борщу є молоко, це основа страви. В ньому відварюють кульки, які роблять змішуючи терту сиру та потовчену варену картоплю разом з крохмалем.

Для багатьох бойків залізний борщ – страва дитинства, бо мати корову та вирощувати на городі бульбу могли всі. Раніше страву готували багато і часто, зазвичай – зранку і на весь день. Цей рецепт я віднайшов разом з проєктом Фуд-гід Україною, який покликаний нагадати нам про зв’язок поколінь та наші рідні українські наїдки.

Походження назви залізного борщу

Існує кілька версій походження назви страви, загалом вони схожі. За однією з них борщ готували зранку і їли увесь день. У процесі нагрівання картопля забарвлює молоко у сірий колір, і чим більше борщ буде стояти, тим інтенсивнішого «залізного» кольору ставатиме юшка. За іншою ж – варили такий борщ в алюмінієвих баняках, який віддавав свій колір і борщ наче б то «натягувався» металом. Хай там як, залізний борщ чудово смакує і донині!

Інгредієнти

500 г картоплі
25 г картопляного крохмалю
1,5 л молока
35 г вершкового масла
2 лаврових листки
3 горошини чорного перцю
2 горошини духмяного перцю
5 гілочок кропу
1 дрібка сушеного чебрецю
сіль та перець до смаку

Залізний борщ: покроковий рецепт

Крок 1

Очистьте 500 г картоплі. Половину поріжте довільними шматочками, залийте водою і варіть з дрібкою солі до готовності, це приблизно 20-25 хвилин. Злийте з готової картоплі воду і потовчіть її товкачиком.

Крок 2

Другу половину картоплі натріть на тертці з дрібними отворами. Ретельно відіжміть руками, але сік не виливайте, а змішайте в окремій мисці зі 1,5 л молока.

Крок 3

Змішайте у мисці відварену картоплю з сирою натертою, додайте 25 г картопляного крохмалю. Замісіть тісто та сформуйте з нього невеликі кульки, приблизно як волоський горіх.

Крок 4

У каструлю вилийте молоко з картопляною рідиною і доведіть до кипіння, посоліть до смаку. Коли молоко закипить, викладіть у каструлю кульки з картоплі та одразу перемішайте дерев’яною ложкою або лопаткою, щоб вони не прилипли до дна.

Крок 5

Знов доведіть до кипіння та варіть після цього ще 5 хвилин на невеликому вогні.

Крок 6

Додайте в каструлю 2 лаврових листки, 3 горошини чорного перцю, дрібку сушеного чебрецю та 2 горошини духмяного перцю. Проваріть разом ще хвилину.

Читайте також: Українська кухня: готуємо підбиваний борщ

Крок 7

Посічіть зелень 5 гілочок кропу і додайте у каструлю разом із 35 г вершкового масла та дрібкою чорного меленого перцю. Зніміть з плити й залиште під кришкою ще на кілька хвилин. Подавайте до столу гарячим.

Готувати – це просто!скачать dle 12.0
рейтинг новини:  
  • Подобається
  • 0
Джерело: klopotenko.com  Переглядів: 488


Коментувати
Відео
Ми у соцмережах
  • Facebook