Рецепт сациві по-грузинськи перевірений часом і святами в Грузії. У цієї страви є ще одна назва - бажа. Ви можетет зустріти під ці назвами схожі страви з горіхів і курки. Так чи інакше, якщо ви спробуєте сациві в кафе або ресторані, 90% що ви будете їсти страву, приготовлене приблизно за таким рецептом.
Інгредієнти для сациві по грузинськи: індичка або курка - 2 кг
сацивная приправа - 2 ч. ложки
аджика (без крохмалю, без помідорів і іншого сміття ) - 3 ч. ложки обов'язково з гіркою
горіхи волоські очищені - 0,5 кг
імеретинський шафран - 1 ч. ложка
часник - 7-8 зубчиків
сіль за смаком ( 2 чайні ложки )
Приготування сациві по грузинськи.
Крок 1: Смаження куркиВважається, що для цього сациві використовується індичка. Але можу з цим посперечатися - індичка, птах завезена з Америки. Тому можна взяти і курку. Помийте птицю, розріжте курку на шматки і викласти на сковорідку. Необхідно посмажити шматки так, щоб не утворилося грубої скориночки.
Крок 2: Обробляємо горіхиПоки готується курка, займемося горіхами. Для приготування горіхової пасти використовуйте блендер, м'ясорубку або ступку. Наше завдання - створити пасту, в якій буде якомога менше великих шматочків. Якщо у Вас не вийшло 1го перемелювання, повторіть процедуру ще раз. На це піде 5-7 хвилин.
Крок 3: Приготування горіхового маслаВізьміть 7-8 зубчиків часнику, 3 ст. ложки (з гіркою) подрібнених волоських горіхів, 1 ч. ложку аджики(обов'язково теж з гіркою) і прокрутіть ці інгредієнти через блендер або дрібну м'ясорубку. Готову масу візьміть в долоню і відіжміть масло в окрему миску. Що залишився макуха перейдіть ще два рази через м'ясорубку або блендер і знову вичавити масло. Вийшов колобок з волоських горіхів, аджики та часнику покладіть в ємність з перемеленими горішками. Олія ми будемо використано пізніше, а поки треба розвести горіхову масу водою.
Крок 4: Готуємо соусДля початку потрібно макуха розвести в окропі. В окремій мисці додайте до макухи половину склянки окропу і гарненько розмішайте так, щоб суміш була без грудок. Не хвилюйтеся, якщо маса змінить свій колір з жовто-коричневого на молочний колір з кавовим відтінком - це нормальна реакція. Потім об'єднуємо отриману суміш з подрібненими горішками і продовжуємо вливати крутий окріп: воду додавайте склянками (200 мл) і гарненько розмішуйте - потрібно ще 3,5 склянки гарячої води (без урахування 0.5 склянки для макухи). У результаті повинен вийти соус, по густоті нагадує кефір. В кінці блюдо загусне до консистенції йогурту. Коли у Вас вийде однорідна густуватий рідина, можна приступати до додавання приправ.
Крок 5: Підготовка приправВізьміть 2 ч. ложки сацивной приправи (можна мелений коріандр і уцхо-сунелі в пропорції 1:1), 1 ч. ложку шафрану і 2 ч. ложки аджики і змішайте їх у гарячій воді в окремій ємності.
Крок 6: Змішуємо основні інгредієнтиВ горіховий соус додайте отриману суміш з приправами (колір страви придбає жовтизну), додайте сіль за смаком і ретельно розміщуйте. Додайте курку в приправлені горіховий соус.
Крок 7: Приготування сацивіЯкщо сациві не витримати в холодильнику 4 години - страва не виходить соковитим. Але відразу його теж не можна ставити в холодильник, воно має повністю охолонути, інакше вода відразу ж відокремитися від горіхів!
Крок 8: Подаємо до столу Перед подачею на стіл блюдо обов'язково додайте горіхове масло. Приготована за цим рецептом сациві з по-грузинськи подається до столу завжди холодним.
Приємного Вам апетиту!
Поради:- Зберігайте В холодильнику сациві можна не довше 2 діб.
- Подається до столу з лавашем і червоним вином.
- Також треба посипати великою обилем зелені.
Читайте також: Курячі крильця з картоплею просте, але неймовірно смачне блюдо- Волоські горішки повинні бути не коричневі, а светловатие, і не скукоженными, а налиті соком.
скачать dle 12.0