Сонливість та апатія можуть бути реакцією організму на високу температуру за вікном.
Сезон яскравого сонечка, теплого моря, соковитих ягід та кавунів — здається, влітку всі мають відчувати приплив сил, бадьорості та радості. Проте вчені вважають, що через спеку та сонячну погоду людина зазнає сильних навантажень організму. Вони призводять до апатії, сонливості, запаморочення. У Японії такий стан навіть має назву — «літня втома», інформує Ukr.Media.
Дослідження показали, що у спекотні дні концентрація уваги знижується на 40%, а пам'ять на 10-15%. Такий розбитий, сонний стан має відразу кілька причин:
Зневоднення. Недолік води в організмі стає особливо помітним у спеку;
Порушення водно-сольового балансу: разом із потом наш організм втрачає магній, калій, кальцій, навантаження на серце та судини збільшується в кілька разів;
Намагаючись знизити температуру тіла, організм включає посилений енергообмін. Від цього занепад сил настає швидше;
Через нестачу сну (а в спеку мозку складно отримати відпочинок) змушує протягом дня відчувати розбитість та слабкість;
Розширення судин: за високої температури надворі судини розширюються, намагаючись охолодити організм, але це викликає слабкість.
Щоб зменшити симптоми та збільшити працездатність, доведеться змінити спосіб життя на спекотні місяці.
Розділіть день на три частиниУ спекотні дні активність краще розподіляти на годинник із найнижчою температурою — ранок чи вечір після заходу сонця. Постарайтеся навчитися прокидатися раніше і виконувати складні робочі завдання до полудня, потім дайте організму перепочинок, а домашні справи або додаткові обов'язки перенести на вечір.
ВисипайтесяУ спеку сон стає поверхневим та відпочити складніше. Намагайтеся добре провітрити кімнату, а потім закрийте штори, забезпечивши темряву. Можна скористатися лайфхаком: покладіть простирадло та наволочки в морозилку на пів години перед сном. Так ви швидше охолонете і зможете виспатися.
Якщо ви працюєте з дому, знайдіть вдень 30-40 хвилин на сон. Ви почнете почуватися значно бадьоріше.
Пийте водуУ спеку це особливо важливо! Випивайте склянку чистої води щогодини, а якщо температура перевищила 26 градусів, можете замінити її на мінеральну, щоб нормалізувати водно-сольовий баланс.
Змініть раціонНамагайтеся заповнювати нестачу мінералів та вітамінів, які організм втрачає у спеку. Включіть у раціон рибу, ягоди, фрукти, зелень. Не перевантажуйте організм важкою їжею, але й не зупиняйтеся лише на холодних стравах. Снідайте омлетами, кашею з ягодами, а на обід чи вечерю випийте чашку теплого курячого бульйону.
Недолік магнію можна заповнити горішками: з'їдайте 7-10 ядер фундука вранці або по обіді.
Читайте також: Як безпечно займатися спортом в спекуА від випічки, жирного м'яса, насичених супів чи багатокомпонентних страв у спеку варто відмовитись.
скачать dle 12.0