лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно

Що таке дистрофія сітківки ока та чи можна із нею жити

Дистрофія сітківки – часта причина погіршення зору, яка зазвичай виникає у зрілому віці і призводить до втрати зору. Сьогодні це одне з найнебезпечніших захворювань ока, бо навіть сучасна медицина не завжди може допомогти пацієнту.

Сітківка – це внутрішня світлочутлива оболонка ока, яка відповідає за передачу зорової інформації у головний мозок. Дистрофія сітківки зазвичай виникає через порушення в судинній системі ока, які призводить до пошкодження клітин-фоторецепторів, відповідальних за зір та сприйняття кольору.

Розвиток патології можуть спровокувати багато чинників:

літній вік;
спадкова схильність;
гіпертонія, атеросклероз та інші захворювання судин;
цукровий діабет;
авітаміноз та неправильне харчування;
надмірна вага;
куріння;
стрес;
вірусні захворювання;
шкідливий вплив ультрафіолетового випромінювання.

До 40% різних видів цієї патології сітківки виникає у короткозорих людей, 8% – у далекозорих і від 2 до 5% у людей із нормальним зором.Симптоми дистрофії сітківки

У дистрофії сітківки можуть бути різні симптоми залежно від форми порушення, але в основному є кілька загальних ознак захворювання. Отже, варто звернутись до лікаря, якщо у вас:

знижується гострота зору;
погіршується чи втрачається периферичний зір;
порушується зір у сутінках;
з'являються темні плями перед очима;
втрачається чіткість предметів;
прямі лінії здаються викривленими;
"випадають" букви під час читання.

Види дистрофії сітківки ока

Усі види дистрофії сітківки мають загальні ознаки, які полягають у прогресуванні порушення зору та дегенерації волокон сітківки. Дистрофія сітківки ока буває двох видів: вродженою та набутою.

Вроджена дистрофія є генетично обумовленим захворюванням, що передається у спадок. Найпоширенішою формою вродженої дистрофії є ​​пігментна дистрофія сітківки ока. Усі вроджені дистрофії є ​​невиліковними і призводять до значної незворотної втрати зору. А набута дистрофія сітківки поділяється на центральну та периферичну.

Периферична дистрофія сітківки

Вона вражає периферію сітківки, тобто ту зону, яка не бере участь у сприйнятті зображення. Тому не супроводжується погіршенням зору, проте небезпечна тим, що може призводити до відшарування сітківки. Ця форма переважно виникає у людей з короткозорістю.

Іноді на наявність периферичної дистрофії може вказувати виникнення плаваючих помутнінь перед оком. У цьому випадку необхідно терміново звернутися до лікаря для ретельного огляду периферії сітківки з обов'язковим розширенням зіниці. Якщо діагноз підтвердиться, потрібно буде термінове лазерне лікування для запобігання відшарування сітківки.

Центральна дистрофія сітківки

Вона вражає середні та глибокі відділи сітківки. Характеризується порушенням центрального зору, причому периферичний залишається у нормі. При центральній дистрофії сітківки виникають серйозні проблеми з керуванням транспортом, письмом та читанням. Розвиток захворювання можна зупинити, якщо вчасно розпочати лікування.

Серед усіх уражень центрального зору лідером залишається вікова макулярна дистрофія (ВМД) сітківки ока. Макула – це центральна зона сітківки, вона зазнає змін після 50 – 60 років. Захворювання поступово прогресує і призводить до повної втрати зору.

Дистрофія переднього відділу ока

Оскільки дистрофічні зміни відбуваються зазвичай з віком, вони можуть поширюватись і на передні відділи ока. Найчастіше причиною цього є сухість ока, яка пов’язана з дисфункцією мейбомієвих залоз.

Вони розташовані в повіках та виробляють маслянистий секрет, який утворює слізну плівку ока. Під час їхньої дисфункції виводні протоки закупорюються. Тобто змінюється кількість та якість секрету, що призводить до нестабільності слізної плівки (вона швидко розривається), сльоза швидше випаровується. А застій секрету призводить до розширення залоз та запального процесу.

Це викликає дуже неприємні симптоми:

затуманення зору, яке проходить після кліпання;
почервоніння очей;
відчуття "піску" за повіками;
набряк, "важкість" повік.

Лікування дистрофії сітківки

Сучасна медицина має у своєму розпорядженні достатню кількість методів, спрямованих на лікування дистрофії сітківки та переднього відділу ока. За їхньою допомогою можна досягти поліпшення зору і зупинити прогресування недуги. Вчасне звернення до лікаря підвищує шанси відновлення зору, але повернути повну гостроту вдається не всім, оскільки у більшості випадків дистрофію сітківки викликають вікові зміни. Лікування матиме кращий ефект, якщо буде комплексним, тобто торкнеться усіх відділів ока, де відбуватися дистрофічні зміни. Для цього можна застосовувати краплі Візілотон разом із ВізілоТОН® Комплекс.

Також лікарі радять відмовитись від шкідливих звичок і захищати очі від ультрафіолетового випромінювання. При пізніх стадіях дистрофії рекомендовано введення спеціальних препаратів у склоподібне тіло ока для зняття набряку центральної зони сітківки.

Читайте також: Чому лопають судини в оці та що з цим робити

Своєчасне та правильно розпочате лікування допоможе вам зберегти гарний зір на довгі роки, тому не зволікайте з відвідуванням лікаря, якщо помітили, що бачите гірше, ніж колись.скачать dle 12.0
рейтинг новини:  
  • Подобається
  • 0
Джерело: 24tv.ua  Переглядів: 194


Коментувати
Відео
Ми у соцмережах
  • Facebook