Кухня регіонів України різноманітна, яскрава і багата. Сьогодні хочу познайомити вас з Мамалигою, традиційною стравою Буковини. Легка в приготуванні, доступна, смачна і сонячно-жовта, вона не залишить вас байдужими. Тож вирушаймо в етнографічну експедицію, не покидаючи кухні.
Що таке мамалигаМамалига — це традиційна страва молдавської та румунської кухні, яка, завдяки близькому сусідству, поширилася на територію Буковини, де залишається популярною і донині.
По своїй суті, мамалига — це заварний хліб з кукурудзяної крупи. Так, мамалига ближча саме до хліба, а не до каші — це відрізняє її від баноша. Страва виникла в регіонах, де більш поширеним було вирощування тварин, а не пшениці (бо не дозволяв ландшафт), а кукурудзяна крупа була більш доступною.
Яскраво-жовту, незмінно круглої форми, мамалигу слід нарізати за допомогою нитки, а не ножа. На смак це не вплине, та для повного занурення в автентичні традиції, раджу спробувати.
Мамалигу можна їсти як гарячою, так і холодною. Як самостійну страву, так і в якості гарніру до м’яса або овочів.
Якщо любите бринзу — обов’язково спробуйте натерти її та посипати зверху мамалигу, буде дуже смачно!
Ще мамалига гарно поєднується з квашеною капустою, тушкованими в сметані грибами або м’ясною підливою. Залежно від того, що ви додасте до мамалиги — вона може бути як сніданком, так і обідом або вечерею.
Поради з приготування мамалигиОснову рецепту мамалиги складають всього 3 інгредієнти: кукурудзяна крупа, вода і трохи солі. Далі цей рецепт можна прикрашати або покращувати, додавши сметану, смалець або вершкове масло.
Принцип приготування дуже простий: потрібно заварити дуже круту кукурудзяну кашу, постійно помішуючи, так щоб максимально випарувалася вся вода з казана. Помішувати зручно дерев’яною ложкою або лопаткою на довгій ручці, щоб вам не пекло долоню.
За бажанням, додайте 1 ст. л. сметани або смальцю у киплячу воду перед додаванням кукурудзяної крупи.
Ідеальний посуд для приготування мамалиги — це казанок або чавунна каструля з округлим дном, тому що вона надасть мамализі традиційної форми. Але звичайна, не емальована каструля також годиться.
Як правильно приготувати мамалигу
ІнгредієнтиДля мамалиги:
360 г кукурудзяної крупи
1 л 250 мл води
1 ч. л. солі
Для шкварок:
200 г сала
1-2 ріпчастих цибулини
сіль за смаком
Крок 1
У казан або каструлю налийте 1 л 250 мл чистої води, доведіть до кипіння та посоліть (приблизно 1 ч. л. солі). У киплячу, підсолену воду повільно всипте, помішуючи, 360 г кукурудзяної крупи.
У казан, в киплячу воду додається кукурудзяна крупа
Крок 2
Помішуйте мамалигу приблизно кожні 30-40 сек, так щоб крупа не збивалася в грудочки та не пригорала. Варіть її на маленькому вогні, без кришки 20 хвилин, постійно помішуючи, щоб вся вода максимально википіла з казанка, а мамалига загустіла.
Крок 3
Готову мамалигу потрібно трохи охолодити, щоб вона ще міцніше загусла і не втратила форму. Для цього залиште її у казанку на 10 хвилин. Потім обережно виберіть мамалигу, перевернувши казан над дерев'яною дощечкою, так, ніби вибираєте перевернутий пиріг із форми. Ниткою наріжте на скибки.
Крок 4
Читайте також: Оладки по-новому: рецепт з молодої кукурудзиЗа бажанням приготуйте шкварки: з 200 г свіжого сала зріжте шкірку та наріжте кубиками. Цибулю очистьте від шкірки та також наріжте кубиками. Викладіть нарізане сало на розігріту сковорідку, коли воно трохи розтане — додайте цибулю. Смажте на середньому вогні до золотавого кольору. Посоліть за смаком, якщо сало було не солене.
Готувати — це просто!
скачать dle 12.0