Пропонуємо вашій увазі рецепт класичного польського сирника, а саме краківського. Це випічка для всіх шанувальників ситних, багатих консистенцією та смаком класичних сирників.
Достеменно невідомо, рецепт якого сирника з’явився першим – львівського чи краківського. Oднaк цi сирнo-пiсoчнi рoдичi чyдoвo yживaються нa сyсiдських кyхнях, нe пeрeсiкaючись i нe вoрoгyючи.
Цe i нe дивнo – aджe вoни вiдрiзняються i нaбoрoм iнгрeдiєнтiв, i спoсoбoм пригoтyвaння, i зoвнiшнiм виглядoм. Щoпрaвдa, oднa спiльнa риса їх таки об’єднує: обидва сирники неймовірно смачні!
Краківський сирник
Інгредієнти:1 кг сиру,
1 яйце,
8 білків,
8 жовтків,
220 г масла,
350 г цукру,
ванілін,
3 ст. л. крохмалю,
100 г родзинок,
250 г борошна,
дрібка солі.
Приготування:120 г м’якого масла збити зі 120 г цукрової пудри. Додати 1 яйце, ванілін, перемішати. Додати борошно, замісити тісто, покласти в холодильник на годину. Взяти трохи більше половини тіста, розкачати, викласти на деко, застелене пергаментом, проколоти в кількох місцях виделкою, покласти в холодильник на 30 хв. Відтак поставити в духовку, розігріту до 180 градусів, на 12–15 хв.
Приготувати начинку: перетерти сир, збити його блендером до однорідної маси. Збити решту розм’як¬шеного масла і 200 г цукрової пудри. Продовжуючи збивати, додати по одному жовтки і по ложці сиру, поки не додасте всю масу. Збити білки з дрібкою солі. Додати 50 г цукрової пудри і збити до щільної піни. Додати крохмаль.
У сирну масу додайте промиті родзинки, яєчні білки, дуже акуратно перемішати ложкою. Готовий корж викласти у форму, зверху – сирну начинку. На неї зробити решітку зі смужок із тонко розкоченого тіста.
Читайте також: Львівський сирник - смачна гордість і родзинка колоритного ЛьвоваПоставити форму з сирником в розігріту до 180 градусів духовку на 50 хв. Вимкнути духовку, привідчинити дверцята і дати сирнику постояти годину.
Можна полити сирник глазур’ю: збити лимонний сік і цукрову пудру.
Смачного!
скачать dle 12.0