Форшмак вважається фірмової холодною закускою, але багато вживають його в якості другої страви. Незважаючи на те, що носить назву "Одеський", його батьківщина — Німеччина. У перекладі з мови ідиш форшмак означає "передчуття". В Одесі форшмак асоціюється зі словом бабуся, так і чутно "такий форшмак як у моєї бабусі, ні в кого не виходив", "моя бабуся готує кращий форшмак" тощо. Пропонуємо Вам рецепт форшмаку "Одеської", як готують бабусі.
Інгредієнти для приготування форшмаку "Одеської": філе оселедця солоної — 0,5 кг
цибуля ріпчаста — 100 грам
яблука (зелені) — 100 — 150 грам
масло вершкове холодну — 100 грам
батон пшеничний без кірок — 100 грам
оцет столовий 3-% — 50 грам
перець чорний мелений — 1 чайна ложка
Приготування форшмаку "Одеської".
Беремо філе оселедця і прибираємо попалися кісточки, потім нарізаємо шматками будь-якого розміру і пропускаємо через дрібну м'ясорубку.
Очищаємо і ріжемо дрібно цибулю. Чистимо шкірку з яблука і теж рубаємо подрібніше, з'єднайте з цибулею. Батон очищаємо від шкірки, беремо м'якоть, розмочуємо її у кип'яченої теплої води і додаємо до яблуку і цибулі, туди ж кладемо масло. Отриману масу, пропускаємо через м'ясорубку, перчимо й перемішуємо.
Фарш з оселедця з'єднуємо з отриманим фаршем з яблук, цибулі та батона, перемішуємо і викладаємо на тарілку. Приправити оцтом і форшмак готовий!
Приємного апетиту!
Поради:
— замість яблук деякі додають плавлений сирок, або як доповнення;
— якщо оселедець дуже просолена, її можна вимочити в молоці;
Читайте також: Рецепт чудових конвертиків з лаваша - 10 хвилин і обід готовий— замість хліба можна використовувати волоські горіхи;
— форшмак як закуску краще намазувати на хліб.
скачать dle 12.0