лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно

Вершкове масло: як уникнути підробки та вибрати найбільш корисний продукт

Вершкове масло: як уникнути підробки та вибрати найбільш корисний продукт
Натуральне вершкове масло - справжнє джерело корисних речовин, які нормалізують процес обміну речовин в організмі, зміцнюють імунітет, стабілізують мікрофлору кишечника і навіть знижують ризик розвитку онкологічних захворювань. Крім того, регулярне та помірне вживання вершкового масла надає косметичний ефект, покращуючи стан шкіри, волосся і нігтів.

Проте вся ця користь може бути зведена до нуля у випадку, якщо вам замість масла дістанеться фальсифікований продукт. Навіть більше, фальсифікати можуть бути не просто нейтральними, а й згубними для організму. Отже, вміння відрізнити натуральне вершкове масло від підробки можна вважати життєво важливим.Які бувають види вершкового масла?

Залежно від інгредієнтів та способу приготування вершкове масло буває таких видів:

- солодковершкове, яке роблять лише з пастеризованих вершків;
- кисловершкове – виготовляють також із вершків, але з додаванням заквашувальних культур;
- солоне масло - роблять з додаванням кухонної солі.

Тобто, незалежно від виду масла, його основний інгредієнт – вершки із коров'ячого молока. Решта видів жирів у ньому неприпустимі.

Масло також розрізняють залежно від вмісту у ньому жиру:

традиційне - 82,5% жирності;
любительське - 80%;
селянське - 72,5%;
бутербродне - 60-65%.

Чим вище відсоток жирності масла, тим менше в ньому сироватки. Однак, навіть у бутербродному маслі, що містить найменше жиру, не повинно бути жодних інших домішок, окрім молочної сироватки. У ньому допустимі лише закваски або сіль, якщо йдеться про кисловершкове масло або солоне. Вершкове масло: як уникнути підробки та вибрати найбільш корисний продукт При цьому жодних замінників молочних жирів типу арахісової, пальмової або кокосової олії в натуральному вершковому маслі бути не може. Не може бути також у його складі стабілізаторів, консервантів, ароматизаторів та барвників.

Запам'ятайте! Правильно виготовлене масло нічим не пахне (воно може мати легкий вершковий аромат), не відрізняється насиченою жовтизною, але має легкий жовтуватий відтінок, а також не містить у своєму складі нічого, крім молочних продуктів. Воно саме собі і стабілізатор, і консервант.

Яке масло підробляють найчастіше?

Улюбленим видом для фальсифікаторів є масло з жирністю 72,5%. Воно доволі немало коштує, і його підробити найпростіше, замінивши в ньому тваринні жири на рослинні. За консистенцією та зовнішнім виглядом такий продукт складно відрізнити від натурального. За смаком, звичайно, різниця одразу помітна. Але ж у магазині не відкусуватимеш шматок від кожної пачки.

Тому краще купувати масло із вищим відсотком жирності – 82,5%. Так, воно коштує дорожче. Зате воно корисніше, і його майже неможливо підробити.

На що варто звернути увагу?

Насамперед, на маркування на пачці. І склад продукту. Якщо там, крім вершків із коров'ячого молока, а також у деяких випадках молочної закваски та солі, містяться ще якісь включення, сміливо може відкладати таку пачку убік. Взагалі, для вершкового масла, як, втім, і будь-якого іншого продукту, є золоте правило: чим довше в ньому список інгредієнтів, тим далі цей продукт від натурального.

Читайте також: Вершкове масло з молока: найпростіший і найбюджетніший рецепт домашнього продукту

Крім того, якісне і натуральне вершкове масло має бути загорнуте у фольговану упаковку. Фольга захищає продукт від випаровування вологи та захищає його від сонячного світла. Під впливом сонячного світла в маслі відбуваються процеси фотоокислення, що змінює його колір, а також псує смак. Тому масло в пергаменті краще не купувати.скачать dle 12.0
рейтинг новини:  
  • Подобається
  • 0
Джерело: today.ua  Переглядів: 1 218


Коментувати
Відео
Ми у соцмережах
  • Facebook