лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно

Кіста яєчника: Особливості та різновиди патології

Кіста яєчника – утворення доброякісного характеру у вигляді порожнини з рідиною всередині. Вона формується в результаті порушення виходу яйцеклітини з яєчника під час овуляції. Патологія є однією з найпоширеніших серед жінок репродуктивного віку.

Особливості та різновиди патології

Кіста яєчника – утворення доброякісного характеру у вигляді порожнини з рідиною всередині. Вона формується в результаті порушення виходу яйцеклітини з яєчника під час овуляції.

Патологія є однією з найпоширеніших серед жінок репродуктивного віку, однак ефективно виліковується завдяки проведенню лапароскопічної операції.

Кіста може мати різну структуру, тому за цим показником виділяють наступні різновиди новоутворення:

  • фолікулярна – порожнина з тонкими стінками, яка через декілька циклів розсмоктується самостійно;
  • ендометріоїдна – формується в ендометрії матки, однак ігнорування проблеми призводить до розростання кісти у яєчник;
  • дермоїдна – формується з народження через порушення розвитку ембріона;
  • муцинозна – утворення може мати декілька камер та заповнюватись слизом;
  • серозна – речовиною для заповнення кісти стає серозна рідина.

Різні види кіст яєчника можуть утворюватись через гормональні порушення, захворювання репродуктивних органів, ускладнення після аборту, невдале проведення хірургічних втручань на органах малого тазу.

Симптоми розвитку кісти яєчника

Про формування кісти у яєчнику жінка може дізнатись лише при досягненні новоутворенням суттєвих розмірів. На ранніх стадіях розвитку воно може жодним чином не проявляти себе. Приводом звернутись до гінеколога стають наступні симптоматичні прояви:

  • збільшення тривалості та болючості менструацій;
  • менструальний цикл стає нестабільним;
  • частішають позиви до випорожнення сечового міхура;
  • спостерігаються порушення роботи системи травлення – запори, діарея, метеоризм;
  • з’являються труднощі у зачатті дитини.

При таких обставинах варто звернутися до клініки та пройти ретельне діагностичне обстеження. Лікар встановить розміри, структуру та місце розташування кісти, відповідно до цього розробляється лікувальний план.

Лікування кісти яєчника

При виявленні кісти яєчника розміром більше восьми сантиметрів, або якщо через 2-3 цикли вона не розсмокталась самостійно, призначається операція.

Хірургічне втручання проводиться лапароскопічним шляхом – на черевній стінці роблять невеликі проколи до 10 мм. Це дозволяє лікарю чітко видалити кісту, зберегти яєчник та можливість для жінки зачати дитину природним шляхом.

Завдяки мінімальному травмуванню тканин, після операції жінка швидко відновлюється та повертається до повноцінного життя. Кіста яєчника – хвороба, яка в сучасних умовах ефективно лікується без ускладнень, якщо не ігнорувати її прояви та своєчасно відвідувати лікаря.

Читайте також: Як продовжити молодість: помилки, які прискорюють старіння шкіри

Регулярні профілактичні огляди у гінеколога дозволяють виявити невелику кісту, коли вона ще не дає про себе знати вираженими симптомами.скачать dle 12.0
рейтинг новини:  
  • Подобається
  • 0
Джерело:   Переглядів: 2 627


Коментувати
Відео
Ми у соцмережах
  • Facebook