лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно

Біологи розповіли, чи працює правило 5 секунд для їжі, що впала

Скільки часу потрібно мікробам, щоб забратися на їжу, що впала на підлогу?

Відоме "правило п'яти секунд": воно свідчить, що мікробів, які в перші 5 секунд зможуть перебратися з підлоги на їжу, що впала, буде так мало, що їх легко перетравить наш шлунок. Це правило — брехня, інформує Ukr.Media.Щойно їжа (приміром, бутерброд) впала, вистачає долі секунди, щоб на ній опинилися бактерії з підлоги, повідомляють мікробіологи. Ба більше, бактерії вже знаходяться в повітрі навколо бутерброда, на тарілці, де він лежав, а також на руці тієї незграбної людини, яка впустила його.

Питання в тому, які конкретно там мікроби і скільки їх. Можливо навіть, що на підлозі їх не так багато, як на руках — на руках їм жити все-таки приємніше.

Читайте також: Гаряча або холодна їжа: що корисніше для здоров

До речі, вчені неодноразово проводили експерименти, щоб перевірити "правило п'яти секунд". Усі вони підтвердили, що їжа, яка впала, забруднюється миттєво. І що більше в ній вологи (як у шматку кавуна), то більше мікробів на неї потрапить. Американка Джилліан Кларк у 2004 р. за ці дослідження навіть удостоїлася жартівливої Шнобелівської премії.скачать dle 12.0
рейтинг новини:  
  • Подобається
  • 0
Джерело: ukr.media  Переглядів: 131


Коментувати
Відео
Ми у соцмережах
  • Facebook