лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно

Тільки не лягайте: 5 речей, які не можна робити після їжі

Щоб ваш організм отримував лише користь від їжі, не варто робити цих речей.

Так хочеться після смачного обіду влаштувати собі сієсту. Чи одразу після вечері лягти на зручний диван, адже був такий насичений день. Але пасивного відпочинку одразу після приймання їжі треба уникати, щоб допомогти своєму організму правильно перетравити їжу. Це знизить ризик травного дискомфорту, зокрема важкості у шлунку, що забезпечить гарне самопочуття. Чого не варто робити в жодному разі після того, як ви поїли, – читайте далі.



Лежати

Упродовж години взагалі не варто лягати на диван чи ліжко, оскільки це може призвести до печії, важкості у шлунку та проблем із травленням. Можливий навіть ризик розвитку хвороби шлунку – гастриту. Якщо вам хочеться відпочити, треба трохи піднятися на дивані, щоб сила тяжіння допомогла в перетравленні їжі.

Займатися спортом

Після приймання їжі, особливо жирної і з великим вмістом калорій, організму потрібен час на її перетравлення. Якщо ви після обіду, наприклад, перейдете до активних фізичних вправ, для вашого організму це буде подвійним навантаженням. Уповільниться процес обміну речовин, і ви замість того, щоб схуднути, отримаєте зайві кілограми. Тренування варто розпочинати через годину після приймання їжі, тоді не виникне проблем із засвоєнням поживних речовин та різними розладами шлунку.

Палити цигарки

Треба наголосити, що вживання тютюну шкодить здоров’ю людини в будь-якому разі. А після вживання їжі цього взагалі не можна робити, якщо ви маєте таку звичку. Різні хімічні сполуки й нікотин у цигарках можуть призвести до порушення процесів травлення, через що виникнуть проблеми із кишківником.

Багато пити

Воду під час приймання їжі варто пити помірним дозами, оскільки під час перетравлення їжі у шлунку виділяються сік і ферменти, які допомагають процесам перероблення харчів. Якщо ви питимете багато рідини, вона розбавить цей сік – і продукти харчування засвоюватимуться дуже погано. Це може викликати важкість у шлунку, розлади кишківника та закрепи.

Чистити зуби

Напевно, це мало кому відомий факт. Якщо одразу після їжі почистити зуби, це може викликати ризик пошкодження зубної емалі, особливо якщо ви їли кислі продукти. Варто почекати хвилин сорок, щоб слина нейтралізувала кислоти, що містилися у спожитих харчах. Ви можете просто прополоскати рот, аби прибрати часточки їжі, яка залишилася після обіду чи вечері.

Що потрібно зробити після їжі, щоб допомогти травленню?

Прогулятися. Неспішна прогулянка парком стане тим, що потрібно для ефективного перетравлення їжі та засвоєння всіх корисних мікроелементів. Також повільна ходьба допомагає відрегулювати рівень цукру в крові. Дієтологи кажуть, що неспішна прогулянка прискорить процеси травлення на 14%, тому не виникатиме жодних проблем з обміном речовин.

Читайте також: Гаряча або холодна їжа: що корисніше для здоров

Випити склянку води. Якщо під час приймання їжі ви з’їли багато продуктів із високим вмістом клітковини, вам обов’язково потрібно випити склянку води. Вона допоможе підтримати рух їжі шлунково-кишковим трактом. Дієтологи рекомендують пити невелику кількість води упродовж усього приймання їжі.скачать dle 12.0
рейтинг новини:  
  • Подобається
  • 0
Джерело: tsn.ua/lady  Переглядів: 189


Коментувати
Відео
Ми у соцмережах
  • Facebook