лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно

Це має знати кожен: три типи болю, які не можна ігнорувати

Це має знати кожен: три типи болю, які не можна ігнорувати

Іноді людському терпінню можна тільки позаздрити, хоча в деяких випадках це просто протипоказано та загрожує не тільки здоров'ю, але часом і життю.

Які конкретно це випадки, зараз і розглянемо, коли покладатися на те, що якось воно буде, нерозумно та безглуздо.Отже, з чим потрібно негайно бігти до лікаря.

1. Гострий раптовий біль у нозі

Симптом: раптово виникаючий гострий біль у нозі, коли він супроводжується набряком і почервонінням (посинінням), що важливо, тільки в одній з кінцівок.

Що це може бути: при подібних симптомах потрібно запідозрити гострий тромбоз вен нижніх кінцівок.

Це небезпечно тим, що, відірвавшись, тромб може закупорити легеневу артерію та викликати тромбо-легеневу емболію. Або, потрапивши в серце чи мозок, закупорити судину там (що чревате інсультом). У цих випадках цілком імовірний летальний результат.

Але навіть якщо справа не обернеться настільки серйозними наслідками, залишається ймовірність того, що в позбавленій нормального кровопостачання нозі виникне гангрена, і її доведеться ампутувати.

Що робити: звернутися до лікаря. Негайно! Медики повинні будуть зробити УЗД вен нижніх кінцівок і, виявивши тромб, застосувати тромболітики (речовини, що розчиняють його). Процедура називається тромболізис.


2. Дуже сильний головний біль

Симптом: пульсуючий головний біль, що виникає раптово, іноді супроводжується нудотою.

Що це може бути: іноді подібний біль може бути свідченням того, що у вас є аневризма (розширення, випинання) судини - уроджена або придбана через атеросклеротичні зміни. Це небезпечно тим, що під впливом артеріального тиску (особливо при гіпертонії) аневризма може в будь-який момент лопнути. І відбудеться крововилив у мозок. Це чревате летальним результатом! Такий біль терпіти не можна!

Що робити: звернутися до лікаря, перевіритися на томографі – чи немає у вас аневризми.


3. Біль під ложечкою

Симптом: дуже сильний біль під ложечкою, або, по-науковому, в эпігастральній області, що виникає в стані спокою або в періоди сильного психологічного або фізичного навантаження.

Що це може бути: такий біль може бути свідченням інфаркту міокарда, особливо якщо він супроводжується активним потовиділенням, запамороченням, страхом смерті (останній симптом дуже показовий!). Часто віддає у руку, щелепу, спину.

Справа в тому, що серце лежить на діафрагмі. А під цією діафрагмою розташований шлунок, так що болі дійсно легко сплутати. Але сполучення цих симптомів повинно вас насторожити! Особливо часто так проявляються інфаркти міокарда у жінок.

Відбувається наступне: атеросклеротична бляшка в судині надривається, і жировий вміст її оголюється. Виникає тромб. Судина закупорюється, виникає некроз серцевого м'яза. Це і є інфаркт.

Що робити: у першу чергу прийняти ліки для розширення судин - нітрогліцерин. Можна в таблетках, але у світі більш популярна форма в спреї - два пшики.

Звернутися до лікаря - при підозрі на інфаркт вам призначать серцевий аспірин - він не дає утворюватися тромбам.

Читайте також: Чому інколи болить не там, де нам відчувається та чим це небезпечно

Зверніть увагу: якщо біль триває більше 20 хвилин, ви повинні терміново опинитися в прийомному відділенні лікарні, інакше це може скінчитися погано!скачать dle 12.0
рейтинг новини:  
  • Подобається
  • 0
Джерело: poradnyk.com.ua  Переглядів: 85


Коментувати
Відео
Ми у соцмережах
  • Facebook