Як боротися з цією літньою (і не тільки) напастю і що можна та не можна їсти.
Краще сечогінне - це чиста питна вода без газу. І якщо людина п'є достатню кількість води, саме води, набряки у неї бувають досить рідко. Адже, що таке набряк? Це скупчення води в міжклітинному просторі. Найчастіше він виникає саме через спрагу клітини, коли організм, зазнаючи недолік вологи, будь-якими шляхами намагається утримати живлющу рідину. Тому, краща боротьба з набряками саме у здорової людини - достатнє споживання води. Тобто, як мінімум - літр-півтора на день.
У першу чергу набряки можуть переслідувати людей саме не зовсім здорових - гіпертоніків, людей з проблемами нирок, захворюваннями вен. Зайва вага також сприяє цій проблемі. Якщо набряки не спадають довгий час, обов'язково здайтеся лікареві, тим більше, що вони можуть сигналити про серйозні захворювання.
Але влітку й у здорової людини можуть бути проблеми - ми п'ємо багато рідини, жінки люблять високі каблуки, і часом після прогулянок утомлюємося більше, ніж звичайно. Тоді набряки можуть з'явитися не тільки на ногах, але навіть на руках (коли неможливо зняти кільце). Благо, здоровій людині позбутися від цієї напасті досить просто - достатньо увечері зробити прохолодну ванночку для ніг і рук (можна додати морську сіль). А вдень - закинути ступні на підвищення. А ще краще - на пару днів після «набряклого» вечора відмовитися від шпильок.
Бажано обмежити гостру та смажену їжу, якщо ви схильні до набряків, а також не пити багато перед сном - максимум за годину до сну. Їжте більше зелені (особливо, петрушки), овочів і фруктів. Добре знімають набряки черешня й вишня, а також щавель. Допомагає варений (тільки не дуже солоний) рис.
До речі, незважаючи на те, що кава й чай виводять з організму воду, під час спеки їх пити не рекомендується - вони викликають спрагу, яку хочеться запивати багато і часто. Краще пийте липовий чай - він не тільки з набряками бореться, але і з зайвими кіло. На кухоль окропу потрібно взяти 15 грамів (дві чайні ложки) квіток липи. Пити за 20-30 хвилин перед їжею. Він допомагає не тільки вивести надлишок рідини, але й полегшує засвоювання їжі. Але не варто забувати, що липовий чай - сильне сечогінне! Після нього краще не гуляти далеко від дому.
Про що сигналізує набряк1. Якщо в місці набряку (частіше на ногах) шкіра червона й болить - це симптом тромбофлебіту. Здайтеся флебологу.
2. Якщо часто набрякають гомілки, але не червоніють, не болять, м'які й теплі на дотик - висока ймовірність розвитку варикозної хвороби.
3. Якщо набряки отримують розмах - піднімаються від гомілки до колін і вище, стають синюшними або блідими, холодними на дотик - терміново до лікаря! Це ознака серцевої недостатності. А якщо почала мучити задишка - ще швидше біжіть до кардіолога.
Читайте також: Сонячний та тепловий удар: в чому відмінність, симптоми і перша допомога4. Набряки на обличчі найчастіше бувають вранці, якщо з вечора багато випили - води або чого міцнішого. Але якщо на дотик шкіра в зоні набряку суха і бліда на вигляд, а сам набряк, здається, «плаває» на обличчі - справа в нирках. Пора до нефролога.
скачать dle 12.0