лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно

Болить у грудях. Остеохондроз чи стенокардія

Болить у грудях. Остеохондроз чи стенокардія
За статистикою 80% населення страждають від болів у спині. Таку високу ціну людство заплатило за вміння ходити на двох ногах. Правда, пізніше проблеми з хребтом стали турбувати його через сидячий спосіб життя, гіподинамію та інші завоювання цивілізації.

Біль через переохолодження, розтягання м'язів спини - явище тимчасове і піддається лікуванню. Однак, якщо болі, схожі на напад стенокардії, повторюються, а показання кардіограми виявляються нормальними, варто звернутися до невропатолога, навіть якщо спина не болить. Можливо, справа не в серці, а в досить розповсюдженому захворюванні - остеохондроз.Як стверджують лікарі, на появу остеохондрозу впливають генетична схильність і спосіб життя, а також обмінні й ендокринні порушення. Дуже часто у жінок після 40 років (період передклімаксу) відбуваються зміни в хрящовій тканині хребта і її старіння, пов'язані з гормональною перебудовою організму. Хрящова тканина втрачає еластичність, вологість і починаються грубі дистрофічні процеси: міжхребцеві простори скорочуються, диски ущільнюються та зміщаються їхні ядра в бічні сторони або в сторони хребта, на них утворюються кісткові розростання. Саме це й веде до розвитку остеохондрозу. Причому, спина може не турбувати роками - до пори, до часу. Однак деякі симптоми мають насторожити. Головний біль, що з'явився вперше, біль у шиї, грудному відділі або в попереку - це перший сигнал про процес, що почався. Все залежить від того, до яких саме органів підходять нервові закінчення корінців спинного мозку.

Що ще можна зазнавати з початку захворювання і на що звернути увагу? Можуть бути: безсоння, запаморочення, «простріли», міжреберна невралгія, радикуліт і т.д. Дуже часто біль при остеохондрозі схожий на напад стенокардії. Але при стенокардії біль проявляється і при русі, і в стані спокою. А при остеохондрозі - зазвичай при русі. У цьому випадку серцеві краплі, звичайно, не допоможуть.

У народі прийнято вважати, що остеохондроз - процес необоротний, з яким потрібно упокоритися. Але не все так уже безнадійно. Існують ефективні методики лікування, які мають бути доповнені раціональним режимом праці та відпочинку. Медики рекомендують жорсткий масаж, заняття спортом (починати з малих навантажень і поступово збільшувати) і обов'язково плавання, тому що тільки рух сприяє посиленню кровообігу в хребті, а значить - його самовідновленню та адаптації.

Не слід забувати і про правильне харчування. Потрібно обмежити вживання м'ясних продуктів, помідорів, щавлю і жирних, калорійних страв, які ведуть до збільшення ваги і навантаження на хребет.

Якщо це процес, що далеко зайшов, необхідно обов'язково звернутися до фахівця. Зараз є ефективні методики поліпшення стану хрящової тканини хребта шляхом введення в міжхребцеві проміжки певних лікарських препаратів. Хрящова тканина не має судин, і харчування хряща відбувається дифузно, шляхом усмоктування, тому неглибокі ін'єкції в область уражених хребців сприяють поліпшенню стану хрящової тканини, її відновленню та збільшенню міжхребцевих проміжків, а також зникненню болючих синдромів. Але методика введення препаратів не дає гарантії довічного ефекту. Через рік або два потрібно повторно пройти курс введення ліків. Як додаткові засоби лікування рекомендуються грязі, підводний душ-масаж, підводні розтягання (з появою невеликих гриж).

Як полегшити собі стан при остеохондрозі

Сидячи: намагайтеся сидіти прямо, випрямивши спину. Сідниці повинні розташовуватися на задній частині сидіння, а попереком потрібно спиратися на спинку стільця. Сидіння його має бути твердим, пласким.

Стоячи: стояти потрібно розподіливши вагу власного тіла на обидві кінцівки, не потрібно стояти поперемінно то на одній, то на іншій нозі. При цьому не треба сутулитися й переміщати ноги вперед.

Лежачи: для профілактики проблем із хребтом краще спати на твердому ліжку, у цьому випадку за час нічного сну хребетний стовп зможе прийняти правильне положення.

Вправи при остеохондрозі

Вихідне положення: упертися кистями на стіл, лікті покласти під груди, ноги щільно притиснути до підлоги. Нахилитися до столу, «натягаючи» хребет. Утримати це положення 10 секунд. Повторити 5 разів.

Читайте також: Водка избавит от остеохондроза, говорят медики

Вихідне положення: сісти на стілець, завести руки за голову, прогнутися, підтримуючи напругу 5 секунд. Повторити 7 разів.

Вихідне положення: стати прямо. Руки відвести за спину, напружити і зчепити їх у замок. Виконуючи цю вправу варто змінювати положення рук 10 разів.скачать dle 12.0
рейтинг новини:  
  • Подобається
  • 0
Джерело: poradnyk.com.ua  Переглядів: 49


Коментувати
Відео
Ми у соцмережах
  • Facebook