лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно

Вторинне утоплення: що це таке та які ознаки

Купання - одна з найбільших літніх радостей: безліч людей люблять відпочинок на воді. Тим часом, рятувальники попереджають батьків про небезпеку, на яку можуть наразитися діти.

«Без належного нагляду діти можуть «тихо» потонути або зазнати вторинного потоплення».

Що таке вторинне утоплення. Воно характеризується попаданням води у легені, що може статися протягом 24 годин після купання. На думку фахівців, небезпечним є проникнення води у кількості два мілілітри на кілограм маси тіла. Наприклад, чотирирічну дитину вагою 16 кг небезпечні 32 мілілітри води, тобто близько трьох столових ложок.



Як вода потрапляє у легені. Діти іноді вдихають воду, яка потім через трахею потрапляє у легені. У більшості випадків, коли діти граються у воді і іноді ковтають її причин для занепокоєння немає.

Але з появою деяких симптомів потрібно обов'язково звернутися до лікаря.

Утруднене дихання.
Поверхневе дихання.
Кашель, що повторюється.
Блювота.
Опухлі губи.
Бліда шкіра.
Поведінкові проблеми: неспокій, сильна втома.
Біль у грудях.

Всі ці симптоми свідчать про нестачу кисню. Тому, якщо ви думаєте, що дізналися деякі з цих симптомів у дитини після дня з відпочинком на воді, зверніться до лікаря.

Читайте також: Які симптоми зневоднення та як йому запобігти

Інша небезпека: що таке сухе утоплення.Лікарі говорять про нього, коли людина тоне, хоча у легені не проникає вода. На жаль, це може відбуватися з дітьми – ті задихаються у воді через шокову реакцію. У них, якщо обличчя раптом опиняється під водою, навіть ненадовго, рефлекторно закривається голосова щілина – захисний механізм, покликаний запобігти вдихання рідини. Якщо виникає спазм і зв'язки в глотці зводяться судомою, то дитина може «потонути», хоча вода не потрапить у легені.скачать dle 12.0
рейтинг новини:  
  • Подобається
  • 0
Джерело:   Переглядів: 548


Коментувати
Відео
Ми у соцмережах
  • Facebook