лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно

Панічні атаки, нічні жахіття та анорексія: як допомогти дітям пережити війну

Війна – це в принципі травмуюча подія для будь-якої психіки – і дорослої, і дитячої. Однак особливо для дітей, які пережили моменти евакуації, сирі підвали чи були свідками обстрілів – важлива підтримка спеціалістів.

Про це 24 каналу розповіла співзасновниця та голова правління "Голоси дітей" Олена Розвадовська. І додала, що психологічний добробут (mental health) дитини потрібний усьому суспільству.

Вона пояснила, що у дітей так само є багато агресії, злості та ненависті до того, що зараз відбувається. І це нормально. Нормально реагувати на ненормальну ситуацію. Саме такою є війна."Дітей треба чути, слухати, давати їм право та можливість говорити. Тому що всі ми разом проживаємо цю війну, і діти так само бачать, що щось відбувається і щось змінилося. Приховувати чи створювати для них паралельну реальність в рожевих окулярах – неможливо", – запевнила Розвадовська.

Головні психологічні проблеми серед дітей

На жаль, зараз збільшується кількість маленьких українців та підлітків, які страждають від:

* панічних атак;
* нічних жахіть;
* енурезу (нетримання сечі);
* анорексією;

Це все відповідь організму на травмуючу подію. Однак не кожна дитина, яка бачила війну, матиме важкі наслідки травмуючих подій.

"Часто психіка дитини спроможна прожити складну подію, якщо поруч є батьки, які підтримують, спокійне середовище, обійми, є люди, з якими можна погратися. Допоможе будь-яка творчість", – додала експертка.
Як батькам зрозуміти, що дитині потрібна допомога

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) зазвичай приходить і стає очевидним через 3 – 6 місяців після травмуючої події. Тут треба послуговуватись лише висновком кваліфікованого психотерапевта із досвідом індивідуальної терапії.

Однак батьки мають звернути увагу на такі ознаки, щоб зрозуміти, що дитині потрібна допомога фахівця:

- різка зміна в поведінці дитини – дитина зовсім перестала вас слухати, стала агресивною;
- або навпаки – ознаки депресивного стану, коли дитині взагалі нічого не хочеться;
- нічні жахи;
- різні фізіологічні ознаки;
- "селфхарм", коли дитина сама собі завдає шкоди та травмує.

Скільки дітей постраждало за час війни

За даними ювенальних прокурорів, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну постраждали понад 689 дітей, серед яких:

243 – загинули,
а 446 – отримали травми та поранення.

Ще приблизно 230 тисяч українських дітей насильно вивезли на територію Росії за час війни. Пропутінський режим робить усе можливе, аби знищити українську націю.

Читайте також: Как помочь человеку при панических атаках: важные советы от психолога

Через російську агресію в Україні щодня гине двоє дітей. Окрім того, ще 4 дітей отримують поранення. Відповідні дані надало Управління Верховного комісара ООН з прав людини. Мовиться також, що найчастіше українські діти гинуть та страждають від вибухів.скачать dle 12.0
рейтинг новини:  
  • Подобається
  • 0
Джерело: 24tv.ua  Переглядів: 126


Коментувати
Відео
Ми у соцмережах
  • Facebook