Всім добре копчене сало. Воно смачне, ситне, і ще довго зберігається. Але перш ніж скуштувати справжнє копчене сало, його необхідно засолити (цей процес займе приблизно місяць), а вже потім коптити не менше 10 годин, але результат того вартий. Домашнє копчене ароматне сало і просто тане в роті.
Підготовка до копченняДля копчення виберіть найкращі ніжні шматки сала з тонкою шкіркою. Наріжте його на шматки по 0,5-1 кг і засоліть. Зробити це можна і сухим способом, і в розсолі, як вам подобається.
При сухому посоле натріть шматки сіллю та спеціями і покладіть у тару. Це можуть бути дерев’яні скриньки або емальована каструля з широким дном. Поставте у прохолодне місце на місяць.
Для засолення в розсолі покладіть шматки сала в трилітрові банки. Приготуйте розсіл з розрахунку:
— 2,5 літри води; — 125 г солі; — 1 столова ложка цукру.
Розчин прокип’ятіть, щоб вся сіль розчинилася, дайте охолонути і залийте банки. Закрийте кришками та поставте у прохолодне місце.
Пристрій коптильніПоки сало просолюється, займіться коптильнею. Можна, звичайно, побудувати і стаціонарну цегляну або зроблену з колод коптильню, але набагато простіше зробити розбірну з металевої бочки.
Для влаштування такої коптильні вам знадобиться: — 1 металева бочка; — Кілька залізних листів; — цегла; — Розчин; — металеві прути; — мішковина.
Виберіть місце на місці. Вирийте ямку глибиною приблизно 40 см, від неї прокопайте траншею довжиною 1,5-2 м. Осередок і траншею викладіть цеглою з боків (хоча можна обійтися і без цього). Над осередком на цеглу встановіть металеву бочку без дна. Димар (траншею, викопану від вогнища) прикрийте листами заліза. Ось у принципі і весь пристрій коптильні.
Для копчення підійдуть не будь-які дрова. Дим від хвойних порід дерева надасть салу неприємного запаху, темного кольору і смолистого присмаку, тому запасіться дровами з берези, бука, ясеня, вишні. Підготуйте тирсу
Коптим салоКоли все підготовлено, а сало просолилося, можна безпосередньо розпочати процес копчення . Робити це потрібно холодним способом.
Читайте також: Ароматне сало гарячого засолу для справжніх українцівЗіскребте сіль, промийте сало в теплій воді. Шматки просушіть протягом доби. Для цього закріпіть їх на металевих лозинах і підвісьте.