Любимо ми, українці, поласувати смачною смаженою ковбаскою. Навіть страви з фаршу у нас не настільки популярні, як з січеного, дрібно порізаного м’яса. З нього готують традиційні українські січеники та знамениту домашню ковбасу з часничком, без якої не обходиться жодне значуще свято. Сьогодні йтиме мова про рецепт однієї з них, а саме про чорну зіньківську ковбасу.
Ми також вже готували альтернативу м’ ясній страві, тож пропонуємо рецепт домашніх ковбасок із картоплі, які приготувати дуже просто.
Походження зіньківської ковбасиБудете подорожувати по Хмельниччині, зверніть увагу, і скуштуйте цю ковбасу саме у селі Зіньків, де і виник незвичний спосіб приготування. Тут її коптять, тому вона вражає своїм неповторним смаком та ароматом. Зіньківська ковбаса внесена у перелік елементів нематеріальної культурної спадщини Хмельницького регіону, а у нас є можливість готувати її за оригінальним рецептом.
Особливості приготування зіньківської ковбасиЗіньківську ковбасу на Хмельниччині роблять гарячого копчення. Ми зробили у звичайній духовці. В арсеналі способу її приготування є й інші особливості. По-перше, домашня ковбаса має бути з жирної частини свинини. А якщо м’ясо виходить пісним, то обов’язково додавайте сало, аби ковбаса не вийшла сухою. По-друге, нарізане м’ясо (а за необхідності й сало) треба дуже добре вимісити.
Кишки перед використанням обов’язково замочіть, бо зазвичай вони продаються в засоленому вигляді. Їх можна купити на базарі. Потім ретельно промийте, щоб були чистими.
Готові ковбаски на початку запікання змастіть декілька разів кров’ю, щоб у фіналі страва була саме того вороного кольору, який відрізняє її від інших ковбас в Україні.
Дотримуйтеся цих простих правил і ковбаса вийде просто ідеальною.
Інгредієнти2 кг жирної свинячої лопатки
1 ст. л. солі
1 ст. л. свіжозмеленого чорного перцю або суміші перців
3 метри натуральних свинячих кишок
3 головки часнику
1 склянка крижаної води
1 склянка свинячої крові для змащування ковбасок (за бажанням)
Гастрономічна спадщина України: рецепт зіньківської ковбаси: Покроковий рецептКрок 1
Розігрійте духовку до 160 °С градусів. Ретельно видаліть з 2 кг м’яса прожилки та плівки та подрібніть його ножем на кубики зі стороною 1-2 сантиметри. Складіть в миску.
Крок 2
Додайте до м’яса 1 ст. л. солі та 1 ст. л. свіжозмеленого перцю, зубчики 3 головок часнику, попередньо пропущених через прес. Ретельно вимішуйте суміш протягом 10-15 хвилин, щоб вона стала щільною, як фарш. Кількість часнику можна збільшувати до смаку.
Крок 3
Влийте в м’ясо 1 склянку крижаної води і ще раз ретельно перемішайте, щоб суміш повністю її всотала.
Крок 4
Натуральні свинячі кишки почистьте і промийте. Ви можете взяти й готові магазинні оболонки, але нам більше до вподоби саме домашні.
Крок 5
Наріжте кишки на шматки завдовжки 40-60 см і наповніть їх фаршем за допомогою спеціальної насадки. Кишки треба начинити якомога щільніше, а кінці зав’язати кулінарною чи звичайною ниткою.
Крок 6
Намастіть начинені ковбаси кров’ю за допомогою кулінарного пензля та поставте в розігріту духовку. Запікайте протягом трьох годин. Кожні 20 хвилин на початку приготування витягайте ковбасу з духовки та знову з обох боків змащуйте кров’ю. Щоб ковбаса набула чорного кольору й не вийшла занадто сухою, треба повторити цю операцію 5-6 разів.
Читайте також: Ковбаса під час кризи: найпростіший рецепт домашньої ковбасиКрок 7
Дочекайтеся, поки готова ковбаса повністю охолоне, і подавайте до столу.
Готувати – це просто!
скачать dle 12.0