Без цього шикарного пирога в старовину не обходилося жодне весілля. Курник! Цар святкового столу! Строго кажучи, це не що інше, як листковий пиріг з різноманітними начинками, серед яких обов'язкові курятина, гриби, зелень. У приготуванні, скажемо відразу, він непростий. Але предки знали толк у смачних стравах. І захоплені погляди ваших домашніх стануть Вам нагородою за час і сили, які Ви витратите на приготування цієї страви. А ми постараємося злегка полегшити Ваше завдання, запропонувавши приготувати не просто курник, а курник з млинців. Треба, втім, обмовитися, що готувати ми його будемо не зовсім за традиційним рецептом. Це, швидше, сучасні варіації на тему курника. Але гірше від цього точно не буде.
Інгредієнти для приготування курника з млинців: Молоко – 300 мл
Вода – 100-150 иллилитров
Яйце куряче сире –3 штуки
Цукор –3 столових ложки
Сіль – половину чайної ложки або трохи більше
Сода – половину чайної ложки або трохи менше
Лимонна кислота – на кінчику ножа
Олія рослинна –3 столових ложки
Борошно просеянная –200 г
Вершкове масло для змащування млинців
Куряче філе – 200 г
Гриби заморожені або свіжі – 200 г
Ріпчасту цибулю – 1 головка середньої величини
Часник – одна середня головка
Яйце куряче варене – 2 штуки
Сметана – 4 столові ложки
Плавлений сирок – 1 штука
Сир твердих сортів – 100-150 грамів
Приготування курника з млинців.
Крок 1: випікаємо млинціВ теплому молоці з невеликою кількістю води розчиняємо сіль, цукор, соду і лимонну кислоту. Сода з кислотою починає реагувати на молоці піднімається пінка. Зараз додамо туди ж два яйця і масло, добре все перемішати. Слідом – борошно, обов'язково просіяне, і гарненько все збиваємо, грудочок у тесті бути не повинно. Якщо тісто густовато, додайте води. Воно для млинців потрібно рідке. А далі все зовсім просто. Розпечену сковороду змащуємо рослинним маслом, зайве зливаємо і починаємо пекти млинці. Вони повинні бути розміром у всю сковорідку. Так що, після того, як налили порцію тіста – тут же пообертайте сковороду, щоб воно рівномірно розтеклося. Кожен млинець обсмажуємо з двох сторін і обов'язково змащуємо готові вершковим маслом. Так вони не будуть крихкими.
Крок 2: готуємо начинкуДля початку охолоджене куряче філе помийте, дрібно наріжемо і обсмажимо на сковорідці. Його треба посолити і поперчити. А от додавати рослинне масло – вирішуйте самі. Якщо сухе виходить – додайте. Але якщо філе досить жирне – можна обійтися і без нього. Точно так само вчинимо з грибами. (Якщо використовуєте печериці, то нарежите їх і сказу на сковороду, а якщо це лісові гриби, їх бажано спочатку відварити хвилин 30-35). Але тут вже без масла не обійтися. Добре обсмажимо гриби, щоб випарувалася вся рідина, і посолимо. Можна, до речі, використовувати звичайну маленьку баночку консенвированных нарізаних печериць. Цибулю і половинку головки часнику дрібно ріжемо і обсмажуємо на сковороді, додавши трохи цукру. Ну, а варені яйця просто натираємо на крупній тертці.
Крок 3: готуємо кремОскільки на відміну від традиційного рецепту сире тісто ми не використовуємо, для скріплення шарів між собою краще приготувати крем-мастило. Для нього одне сире яйце добре розмішуємо не збиваючи, плавлений сирок і залишилися півголівки часнику тремо на дрібній тертці і все ретельно змішуємо.
Крок 4: збираємо курникБеремо круглу форму для випічки з високими краями і застелаем її папером або, в крайньому випадку, просто змащуємо вершковим маслом або маргарином. На дно форми викладаємо один млинець по центру і трохи ближче до країв з тим розрахунком, щоб млинці трохи звисали з бортів форми. Між собою, так і поверх, їх краще змастити приготованим нами кремом. Викладаємо на них курячу начинку. А поверх неї натремо трохи твердого сиру. Зараз накриємо все це млинцями.
Так само, як і в першому шарі, щоб краї звисали з бортів, навіть трохи більше, ніж у перший раз. Знову змастимо кремом і викладемо натерті яйця. Знову сир тремо і знову вкриваємо млинцями. За таким же принципом укладаємо шар цибулі з часником і шар грибів. А зараз рясно змащуємо нашим кремом, знову трьом сир і загортаємо звисаючі частини млинців всередину. Їх теж непогано склеїти кремом. А поверх кладемо цілі млинці і посипаємо знову ж сиром. Можна зверху зробити прикраси з нарізаних млинців. А можна і майонез зверху додати. Але – не обов'язково.
Крок 5: запікаємоДуховка повинна бути попередньо розігріта до 200 градусів. Запікатися нашому курнику приблизно півгодини або трохи більше.
Крок 6: подаємо до столуДаємо курнику охолонути і акуратно виймаємо його з форми. Наша страва готова!
Приємного апетиту!
Поради:- Начинку з яєць можна розмішати з дрібно нарізаною зеленню кропу і петрушки.
- Курник з млинців можна подати з соусом. Для нього в каструльці треба розтопити столову ложку вершкового масла, розмішати з борошном, курячим бульйоном і вершками. Знявши з вогню, в цей соус додають два жовтка, розтертого попередньо зі столовою ложкою вершкового масла.
- Всі начинки можна перемішати і не укладати шарами. Але це вже не курник, а просто пиріг з курятиною.
Читайте також: Солоний "Наполеон" з куркою- Зверху курника можна зробити отвір для виходу пари. Туди ж при необхідності додають бульйон або воду, щоб начинка не вийшла сухою.
скачать dle 12.0