лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно

Пити чи не пити колаген: якого ефекту можна очікувати, протипоказання до вживання

Все, що ви хотіли знати про колаген — який він буває, для чого потрібно вживати, як це краще робити/

Колаген — різновид білкових з'єднань, що використовуються для будівництва сполучних тканин у тілі людини. Головним завданням колагену є створення зв'язків і зміцнення всіх сполучних тканин, а також внутрішніх органів. Тому речовину під назвою колаген можна знайти практично в кожній клітині людського тіла.Для чого вживати колаген

З віком об'єм колагену, генерованого в тілі людини, знижується, що призводить до утворення зморшок, зниження рухливості суглобів і порушення роботи внутрішніх органів. Прискорюється процес природного старіння. У зв'язку з цим дієтологи та лікарі рекомендують вживати продукти, багаті на колаген, або відповідні добавки.

Який колаген корисніший

Сьогодні вчені виділяють 28 типів колагену. З метою здоров'я та збереження краси й молодості лікарі радять використовувати в раціоні колаген 1-го, 2-го і 3-го типів.

1 тип колагену найпоширеніший в організмі. Він зустрічається у шкірі, кістках, сухожиллях, хрящах і зубах. Цей тип білка відповідає за міцність і стійкість цих тканин.
2 тип колагену переважно присутній у хрящах, зокрема в суглобах. Він допомагає забезпечити гнучкість і амортизацію суглобових поверхонь, зменшуючи тиск і тертя між ними.
3 тип колагену зустрічається у кровоносних судинах, шкірі, лімфатичних судинах і внутрішніх органах, як-от печінка, легені та нирки. Він відповідає за підтримку структури цих органів.

1 і 3 типи колагену потрібні для повернення або збереження молодості організму і хорошого самопочуття, тоді як 2 тип потрібен для зміцнення сполучних тканин і відновлення рухливості суглобів.

Тваринний або морський колаген — який вибрати

Залежно від джерела походження, колаген може бути:

тваринного походження,
рибного походження (морський колаген),
синтетичного походження.

Тваринний колаген отримується з тканин тварин, зазвичай зі шкіри, хрящів і кісток. Він має подібну структуру й амінокислотний склад до колагену, який є в організмі людини. Тваринний колаген містить різні амінокислоти, як-от гліцин, пролін і гідроксипролін, які важливі для здоров'я шкіри, суглобів і волосся. Цей білок вважається доступнішим за вартістю й одним із найпопулярніших видів колагену.

Морський колаген отримують з морських джерел, зокрема з риб та інших морських організмів, що мешкають у водоймах. Він визначається своєю молекулярною структурою та амінокислотним складом, який може варіюватися залежно від джерела. Зазвичай такий колаген має високу біологічну активність і легше засвоюється організмом у порівнянні з іншими джерелами білка.

Цей колаген широко використовується в косметичній і дієтичній продукції, оскільки має низку корисних властивостей для шкіри, волосся, суглобів і здоров'я. Вибір морського колагену може бути особливо пріоритетним для тих, хто шукає альтернативу тваринному колагену. Але він дещо дорожчий у порівнянні з білком, отриманим з інших джерел, як-от тварини.

Морський колаген вирізняється дрібнішими пептидами білка, а отже, має кращу абсорбцію. Кожен тип колагену буде корисним по-різному.

Гідролізований колаген — це форма колагену, що пройшов процес гідролізу, а саме хімічного процесу розщеплювання великих молекул на менші фрагменти за допомогою води. Молекули гідролізованого колагену розбиваються на дрібніші пептиди або амінокислоти.

Скільки колагену треба пити в день, як довго його приймати

Добова доза колагену залежить від мети. Для покращення стану суглобів і зміцнення кісток — від 2,5 до 5 г на добу; для сповільнення процесів старіння й підвищення еластичності шкіри — від 3 до 10 г на добу; для прискорення зростання м'язів — від 5 до 25 г на добу, залежно від маси тіла.

Курс приймання колагену становить 3 місяці. Після цього треба зробити перерву на 3 місяці.

Як приймати колаген

Колаген краще вживати за годину до їди, його також можна приймати на ніч не раніше ніж за 1–1,5 години після вечері.

Побічні ефекти колагену

Люди з непереносністю певних харчових продуктів, з яких виробляється білок, не зможуть вживати колагенові продукти на їх основі, щоб не спровокувати алергічні реакції.

У деяких людей добавки з колагеном залишають неприємний смак у роті. Серед побічних ефектів білка варто також зазначити сильну ситість і печію.

Колаген не можна приймати одночасно з препаратами, що розріджують кров, у разі приймання нестероїдних препаратів. Наявність локальних проблем зі шкірою також є протипоказанням для його приймання.

Продукти, де багато колагену

Якщо рівень колагену в організмі не дуже низький, отримувати його можна, споживаючи продукти, багаті на цей білок.

Багато колагену є в бульйоні з кісток, холодці, натуральному м'ясі, особливо яловичині та індичці, рибі, особливо червоній, молюсках, желейних продуктах, а також у молоці, сметані, сирі та інших молочних продуктах.

Чи може колаген викликати збільшення ваги

Читайте також: 3 найпоширеніші міфи про вітаміни, в які всі досі вірять

Вживання цього білка ніяк не впливає на вагу тіла. Навпаки, колаген лише сприяє покращенню метаболізму та нормалізує функції організму.скачать dle 12.0
рейтинг новини:  
  • Подобається
  • 0
Джерело: ukr.media  Переглядів: 94


Коментувати
Відео
Ми у соцмережах
  • Facebook