лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно

Вейпінг дуже негативно впливає на статеве здоров'я чоловіків

Електронні сигарети (вейпи) нерідко подають як безпечнішу альтернативу звичному тютюнопалінню. Але дослідження турецьких вчених показало, що вейпінг – загроза для чоловічої фертильності.

Щоб показати вплив електронних і традиційних сигарет на сечостатеву систему, дослідники провели серію дослідів з дорослими самцями щурів: 24 тварини розділили на три групи (одна з них – контрольна), а потім піддавали впливу пари від вейпів або тютюнового диму в спеціальній скляній посудині.У піддослідних щурів оцінили рівень котиніну в сечі, масу яєчок, гонадосоматичний індекс (співвідношення ваги яєчок до ваги тіла, у відсотках), кількість та рухливість сперматозоїдів, гістологію яєчок та біохімічні показники. Результати порівняли з показниками контрольної групи, на яку не вплинув дим.

У щурів, яких “окурювали” тютюновим димом і парою від вейпів, вчені відзначили зменшення розміру яєчок, деформацію насіннєвих канальців, поділ та відмирання статевих клітин та клітин Сертолі. У важких випадках спостерігалися припинення відділення статевих клітин, утворення порожнин, некроз, фіброз та атрофію. Також аналізи показали підвищення рівня маркерів окисного стресу.

Кількість сперматозоїдів у щурів, які дихали вейпом, виявилася трохи нижчою, ніж у тварин з контрольної групи: 95,1 мільйона сперматозоїдів на мілілітр проти 98,5 мільйона на мілілітр. Найгірше з цим були справи у піддослідних з “тютюнової” групи: у них нарахували 89 мільйонів сперматозоїдів на мілілітр. У цих же щурів були найменші тестикули серед учасників експерименту.

"Результати дослідження свідчать про зміну гістопатології яєчок, спермограми та параметрів окислювального стресу у щурів, які зазнали впливу тютюнового диму та пари від електронних сигарет", – зазначили вчені.

Читайте також: Назвали види спорту, які покращують чоловіче лібідо

Хоча шкода тютюнопаління для репродуктивної здатності чоловіків добре відома, досліджень про вплив електронних сигарет на фертильність не так багато. Вчені заявили, що планують продовжувати роботу у цьому напрямку, щоб розширити знання про наслідки вейпінгу для чоловічого здоров'я. Це важливо, враховуючи поширення міфів про нібито нешкідливість вейпів та їх зростаючу популярність серед молоді.скачать dle 12.0
рейтинг новини:  
  • Подобається
  • 0
Джерело: 24tv.ua  Переглядів: 128


Коментувати
Відео
Ми у соцмережах
  • Facebook