лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно

Знайшли нову шкоду електронних цигарок

Багато курців відмовляються від тютюнових виробів на користь електронних сигарет, щоб знизити шкоду для здоров'я. Шведське дослідження наводить переконливі докази, що безпека вейпінгу – це ще один міф.

Щоб оцінити вплив вейпінгу на серцево-судинну систему, фахівці з Каролінського інституту провели серію експериментів за участю 22 чоловіків та жінок віком від 18 до 45 років. Усі добровольці час від часу курили та не мали серйозних проблем зі здоров'ям.

Учасників попросили зробити 30 затягувань електронною сигаретою, що містить нікотин. Дослідники відстежували частоту серцевих скорочень та за допомогою спеціального лазерного пристрою оцінювали циркуляцію крові в дрібних судинах у добровольців до куріння, потім через 15 та 60 хвилин після останньої затяжки.Через тиждень вчені повторили експеримент із тими самими учасниками, але цього разу з використанням електронних сигарет без нікотину.

Коли дослідники порівняли результати обох тестів, вони виявили, що куріння нікотиновмісних вейпів викликало моментальні короткострокові зміни в серцево-судинній системі учасників. Так, через 15 хвилин після куріння в середньому на 23% збільшилася кількість дрібних тромбів, і цей показник стабілізувався за годину після затяжок.

Зросла і частота серцевих скорочень, у середньому з 66 до 73 ударів за хвилину і підвищився артеріальний тиск – зі 108 мм рт.ст. до 117 мм рт. ст. Вчені також виявили тимчасове звуження кровоносних судин.

Читайте також: В Україні з 11 липня заборонять курити електронні сигарети у громадських місцях

Примітно, що всі ці ефекти пов'язані тільки з цигарками з нікотином. Подібних змін під час куріння вейпів без нікотину не було виявлено.скачать dle 12.0
рейтинг новини:  
  • Подобається
  • 0
Джерело: 24tv.ua  Переглядів: 90


Коментувати
Відео
Ми у соцмережах
  • Facebook