лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно

Знайшли надійний спосіб передбачити деменцію

Науковці виявили важливий зв'язок між здоров'ям судин і старечим слабоумством. Виявилося, що цей зв'язок полягає в кальцифікації бляшок, які можуть утворюватися в черевній аорті.

До такого висновку дійшли австралійські дослідники з Університету Едіт Коуен. Вчені виявили, що накопичення кальцію, відоме як "кальцифікація черевної аорти" або AAC, є не тільки важливим для прогнозу ризику серцево-судинних захворювань, але й є надійним маркером ризику слабоумства у літньому віці.Деменція, це зниження когнітивних функцій, тобто здатності мислити. При деменції деградують навички розуміння, запам'ятовування, пізнання, міркування, догляду за собою, орієнтації у просторі, мовлення та лічби.

Експерти вивчили результати AAC у 968 жінок з кінця 1990 років, а потім спостерігали за станом їхнього здоров'я протягом 15 років. Вони з'ясували, що кожна друга літня жінка мала середній або високий рівень AAC, і ці жінки вдвічі частіше потрапляли до лікарні або вмирали від деменції в літньому віці, незалежно від інших серцево-судинних факторів або генетичних факторів.

Черевна аорта – найбільша артерія в організмі, вона доставляє насичену киснем кров від серця до органів черевної порожнини та ніг.
Яке значення має відкриття

Це відкриття дозволить дізнатися про потенційний ризик деменції завчасно і розпочати лікування на ранній стадії, коли у пацієнта більше шансів на нормальне життя. При цьому AAC можна легко виявити за допомогою бічного сканування хребта на апаратах визначення щільності кісток.

Такі сканування можуть бути дешевим, швидким і безпечним способом скринінгу великої кількості людей похилого віку на наявність вищого ризику розвитку деменції.

Читайте також: Як сидячий спосіб життя впливає на шлунково-кишковий тракт

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.скачать dle 12.0
рейтинг новини:  
  • Подобається
  • 0
Джерело: 24tv.ua  Переглядів: 289


Коментувати
Відео
Ми у соцмережах
  • Facebook