лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.2 бесплатно

Опік борщівником: який має вигляд і чим лікувати

Опік борщівником: який має вигляд і чим лікувати
Як надати першу допомогу при опіку борщівником і вберегти шкіру?

Борщовик розквітає в Україні у другій половині червня. Це, здавалося б, нешкідлива на перший погляд рослина може завдати шкоди здоров'ю. Насамперед це стосується двох видів рослини: борщівника Сосновського та борщівника Мантегацці. Саме тому ми пропонуємо тобі дізнатися, що робити при опіку борщівником і як надати першу допомогу потерпілому при контакті з рослиною.Що таке борщівник?

Борщівник — це рослина сімейства "зонтичні". Налічується понад 50 видів борщівника, при цьому більшість з них не несе жодної загрози для людини. Більш того, деякі види борщівника раніше навіть вживали в їжу.

Але є два види борщівника, яких краще уникати: борщівник Сосновського і борщівник Мантегацці.

Як розпізнати небезпечний борщівник?

Борщівник Сосновського і борщівник Мантегацці — це великі рослини, висота яких сягає від 1,5 до 4 метрів. Борщівник легко впізнається по суцвіттям у вигляді парасольок. Борщівник Сосновського розростається хаотично і безконтрольно, витісняючи місцеву флору і отруюючи ґрунт.

Рослина борщівник містить фотосенсибілізуючі речовини фуранокумаріни, які викликають фітофотодерматит (опіки), ракові пухлини і вроджені каліцтва у людей і тварин.

Опік борщівником: який має вигляд та чим лікувати

З питаннями, який вигляд має опік борщівника, як правильно його лікувати, ми звернулися за коментарем до дерматолога медичної мережі "Добробут" Тетяни Селіванової.

Насправді отримати велику кількість отрути (соку) борщівника можна без наслідків. Однак небезпека полягає у тому, що якщо наступні години/дні ви перебували на активному сонці, то вірогідність отримати опік значно зростає. Адже під дією борщівника шкіра знижує здатність захищатися від ультрафіолетового опромінення. Однією з перших ознак опіку є свербіж, на який ми найперше звертаємо увагу. Далі інтенсивність дискомфорту посилюється, і за деякий час на шкірі з'являється сильне почервоніння, печіння і набряк.

Наступного дня на ураженій шкірі з'являються пухирі, схожі на опік. Бульбашки зазвичай наповнені прозорою рідиною. Згодом вони зливаються в один-єдиний пухир, а через 5 днів стають м'якими і лопаються. Якщо опік великий, то можливе підвищення температури тіла. При легкому ступені опіку буде достатньо, якщо уражену ділянку ви ретельно промиєте водою з милом і нанесете пантенол. Якщо ж самопочуття погіршується, потрібно негайно звернутися до лікаря.

Як надати першу допомогу при опіку борщівником?

* Негайно ретельно змийте сік борщівника водою з милом і йдіть у тінь.
* Якщо з'явилися пухирці, то мочити їх не можна.
* Уважно стежте за своїм самопочуттям.
* Намагайтеся приховати пошкоджені ділянки від потрапляння сонячних променів — як прямих, так і непрямих.

Читайте також: 6 способів підвищити рівень серотоніну без таблеток

При прогресуванні процесу зверніться до лікаря.скачать dle 12.0
рейтинг новини:  
  • Подобається
  • 0
Джерело: tochka.net  Переглядів: 530


Коментувати
Відео
Ми у соцмережах
  • Facebook